1 lutego 2024

Darmowe narzędzie do wysyłki cold maili - Brevo

Spis treści:

Czas czytania: 6 minut
Kopiuj link

W dzisiejszej epoce cyfrowej poczta elektroniczna stała się jedną z najbardziej skutecznych i wydajnych form komunikacji dla firm. Szczególnie dotyczy to cold mailingu – popularnej strategii marketingowej polegającej na docieraniu do potencjalnych klientów poprzez wysyłanie wiadomości email do potencjalnych klientów. Całość trochę polega na rzucaniu spaghetii w ścianę ( w tym wypadku wysyłki maili do tysięcy firm) i przyglądaniu się co się przyklei. Nie do końca jednak musi tak być i możemy znaleźć sposoby, aby jak najbardziej zwiększyć szansę, że ktoś otworzy naszego maila przygotowując kampanię, która przyciągnie uwagę. Najpierw zaczniemy od narzędzia, którego sami używamy. 

Darmowe narzędzie do Cold Mailingu, które umożliwia wysyłkę 300 maili dziennie

Odpowiedź brzmi Brevo. Testowaliśmy wiele różnego rodzaju darmowych i płatnych rozwiązań do wysyłek cold mailingowych i warto tutaj powiedzieć, że najlepiej u nas sprawdziło się Brevo. 

Poniżej link: 

https://www.brevo.com/

Poniżej statystyki, które udaje się nam generować dzięki Brevo w kampaniach cold mailowych. Możemy zauważyć, że otwieralność maili wynosi nawet 51.43 %.

Brevo ma również możliwość integracji z innymi aplikacjami. Warto sprawdzić integracje na stronie. Możemy też z niego korzystać jako narzędzia do e-mail marketingu i wysyłać wiadomości do naszej listy mailowej. 

W wersji bezpłatnej umożliwia wysyłkę 300 COLD MAILI dziennie całkowicie za darmo. 

Przed wysyłką cold maili jeśli mamy świeżego maila i nie było na nim zbyt dużej aktywności należałoby go trochę ocieplić, tak aby nasze wiadomości E-mail nie wpadały do spamu. Jak to zrobić za darmo pokażemy w innym naszych artykule. 

Przy tworzeniu kampanii COLD mailowej warto zwrócić uwagę na kilka czynników: 

Zbieranie odpowiednich danych kontaktowych (bazy danych firm, adresy e-mail potencjalnych klientów)

Aby skutecznie przeprowadzić kampanie informacyjne i nawiązać kontakt z potencjalnymi klientami, kluczowe jest zebranie maili grupy klientów, którą jesteśmy zainteresowani. Mogą to być przykładowo firmy produkcyjne, agencje marketingowe czy specjaliści ds. sprzedaży. Dzięki temu trafimy do grupy osób, które są zainteresowanie naszymi usługami lub produktami.  Są różne sposoby pozyskiwania od prostych sposobów ręcznego wyszukiwania firm w googlu po generowanie gotowych baz kontaktów po stanowiskacha na linkedinie po kupowanie gotowych baz z danej branży np. gabinetów stomatologicznych. Warto zastanowić się nad własną metodą pozyskania kontaktu. Jeśli masz z tym problem to zgłoś się do nas z konkretną branżą, a spróbujemy dostarczyć listę gotowych kontaktów. 

Tworzenie personalizowanych treści

Współcześnie, kluczowym aspektem skutecznych strategii marketingowych jest tworzenie personalizowanych treści. Tym samym firmy dostosowywując treści do preferencji i potrzeb odbiorców, firmy mogą wzmocnić zaangażowanie i zainteresowanie potencjalnych klientów. Indywidualne podejście pozwala na lepsze zrozumienie odbiorcy i dostarczenie mu wartościowych informacji, które są istotne dla jego branży, potrzeb i celów. Poprzez tworzenie personalizowanych treści, firmy mogą budować większe zaufanie i lojalność swojej widowni, co przekłada się na większą skuteczność działań marketingowych. Ponadto, personalizacja treści umożliwia precyzyjne targetowanie i segmentację odbiorców, co może prowadzić do zwiększenia konwersji i generowania większych zysków dla firm.

A/B testowanie treści i nagłówków (optymalizacja otwarć i klikalności)

Głównym celem A/B testowania treści i nagłówków jest optymalizacja otwarć i klikalności wiadomości marketingowych. Dzięki tej metodyce, firmy mogą eksperymentować z różnymi wariantami treści i nagłówków, aby zidentyfikować najlepsze podejście, które przyciągnie uwagę odbiorców i skłoni ich do interakcji. A/B testowanie pozwala na porównanie skuteczności różnych elementów komunikacji, takich jak tytuły, nagłówki, teksty, kolory czy układ graficzny. Poprzez systematyczne testowanie, firmy mogą uzyskać cenne informacje na temat preferencji i reakcji swojej widowni, co pozwala na ciągłe doskonalenie kampanii marketingowych. Ostatecznym efektem jest zwiększenie efektywności działań, poprawa wskaźników otwarć i klikalności, oraz osiągnięcie lepszych wyników biznesowych. A/B testowanie treści i nagłówków jest nieodłączną częścią strategii marketingowych, które dążą do maksymalizacji skuteczności i zwrotu z inwestycji.

Pilnowanie terminowości i regularności wysyłki (planowanie harmonogramu kampanii)

Pilnowanie terminowości i regularności wysyłki (planowanie harmonogramu kampanii) jest kluczowym elementem skutecznej strategii wysyłki cold mailingu. Dążenie do utrzymania ustalonego harmonogramu wysyłek ma wiele korzyści. Aby skutecznie pozyskiwać nowe leady z cold mailingu to trzeba dużo testowania, optymalizacji i pomysłów. Najlepiej wysyłać daną ilość maili codziennie. Wtedy możemy spodziewać się efektów. W tym czasie warto badać różne tytuły, treść, różne grupy docelowe, tak aby odkryć jak najlepsze metody, które zadziałają w naszej branży. Odpowiednio dobrana treść i oferta sprzedażowa zwiększa szanse pozytywnej odpowiedzi od klienta. 

Jak wymyślać treść cold maili? 

Wymyślanie treści cold maila warto rozpocząć zastanawiając się co chcemy zakomunikować w treści. W zależności od typu produktów czy usług, które oferujemy treść cold maili będą się różniły. Warto się zastanowić co taki cold email powinien zawierać, żeby zainteresować naszego odbiorcę. Możemy tutaj skorzystać z modelu AIDA przedstawionego poniżej. Warto również skorzystać z narzędzie AI, które pomagają w tworzeniu treści i generowaniu pomysłów. Jedno z nich to popularny CHAT GPT, który świetnie się sprawdzi w tym zadaniu. 

Model AIDA (Attention, Interest, Desire, Action) to klasyczna formuła marketingowa, która świetnie sprawdza się przy pisaniu cold maili (niezaproszonych wiadomości e-mail). Oto jak można wykorzystać każdy z elementów modelu AIDA do tworzenia skutecznych cold maili:

1. Attention (Uwaga)

Pierwszym krokiem jest przyciągnięcie uwagi odbiorcy. Twój temat wiadomości powinien być interesujący i na tyle intrygujący, by skłonić odbiorcę do otwarcia maila. Użyj tutaj głównego słowa kluczowego, jeśli jest to możliwe, aby od razu wskazać na treść maila. Przykład: "Odkryj nową metodę nauki latania w Miami".

2. Interest (Zainteresowanie)

Po przyciągnięciu uwagi odbiorcy, następnym krokiem jest wzbudzenie jego zainteresowania. Rozwiń temat, podając więcej szczegółów na temat tego, co masz do zaoferowania. Użyj dodatkowych słów kluczowych, które mogą być związane z tematem. Opisz korzyści, które odbiorca może uzyskać, np. krótszy czas nauki, niższe koszty, unikalne podejście do szkolenia. Wprowadź tu informacje o programach edukacyjnych Wayman, jeśli są one istotne.

3. Desire (Pragnienie)

To etap, na którym przekonujesz odbiorcę do tego, że twoja oferta jest tym, czego potrzebuje. Opisz, jak twoje rozwiązanie rozwiązuje konkretny problem lub jakie unikalne korzyści może przynieść. Możesz tutaj wspomnieć o programie "College Degree" jako o przykładzie korzyści płynących z wyboru Wayman Aviation School. Użyj emocjonalnego języka, aby pogłębić pragnienie posiadania tej korzyści.

4. Action (Działanie)

W końcu musisz zachęcić odbiorcę do podjęcia konkretnej akcji. Może to być wezwanie do zapisania się na listę mailingową, umówienia się na spotkanie lub odwiedzenia strony internetowej, aby dowiedzieć się więcej. Bądź jasny i konkretny w swoim wezwaniu do działania, np. "Zapisz się teraz na bezpłatną konsultację, aby dowiedzieć się więcej o naszych programach szkoleniowych". Ważne jest zaangażowanie odbiorców do podjęcia danej akcji. Upewnij się, że mail zawiera ten element i ludzie mogą coś stracić jeśli go pominął. 

Zastosowanie modelu AIDA w praktyce:

  • Temat wiadomości: "Odkryj unikalne metody szkolenia lotniczego w Wayman Aviation School"
  • Uwaga: "Czy szukasz innowacyjnego sposobu na naukę latania?"
  • Zainteresowanie: "Wayman Aviation School oferuje zaawansowane programy szkoleniowe, które skrócą Twój czas nauki i zwiększą efektywność treningu."
  • Pragnienie: "Nasz ekskluzywny program 'College Degree' zapewnia nie tylko licencję pilota, ale również pełne wykształcenie akademickie. Wyobraź sobie siebie jako certyfikowanego pilota, latającego nad pięknymi plażami Miami."
  • Działanie: "Nie czekaj, dowiedz się więcej o naszym programie. Kliknij tutaj, aby umówić się na bezpłatną konsultację."

Pamiętaj, aby dostosować treść maila do swojej grupy docelowej, używając języka i tonu, które najlepiej rezonują z potencjalnymi klientami.

Firmy, które chcą gotowych rozwiązań zapraszamy do kontaktu mailowego. Całkowicie za darmo pomożemy w zaprojektowaniu kampanii, pomocy w doborze listy kontaktów itd.
Wyślij do nas wiadomość e-mail i w treści napisz COLD MAILING. 

Kopiuj link

Oceń stronę

0 / 5 Ocena strony: 5 Liczba ocen: 12

Twoja ocena strony:

Link artykułu został skopiowany.

Masz Pytania?

Pogadajmy! Umów się na krótką konsultację, a nasz ekspert odpowie w ciągu 24h. Kliknij na poniższy przycisk i skorzystaj z formularza lub napisz bezpośrednio na:

menu
>