27 stycznia 2024

Ewolucja sukcesu MrBeast'a na YouTube: Od Skromnych Początków do Globalnej Dominacji

Spis treści:

Czas czytania: 4 minuty
Kopiuj link

Czy słyszeliście kiedyś o chłopaku z Północnej Karoliny, który w wieku 11 lat marzył o zostaniu największym YouTuberem na świecie? Teraz, wiele lat później jest znany jako MrBeast, a jego historia charakteryzuje się niezwykłą obsesją i niezłomną wolą. W tym artykule przyjrzymy się nie tylko rozwojowi MrBeasta na platformie YouTube, ale także jego unikalnemu modelowi biznesowemu, który rewolucjonizuje sposób, w jaki gwiazdy budują swoje marki.

Rozwój i Wzrost

Rozwój głównego kanału MrBeasta zaczął nabierać tempa w 2018 roku. Oznacza to, że regularnie publikował filmy przez 7 lat, zanim urósł wykładniczo i zaczął zarabiać naprawdę potężne pieniądze. W 2021 roku był najszybciej rozwijającym się twórcą na YouTube, zdobywając 37 milionów subskrybentów (obecnie 235 milionów). Poniżej wykres przedstawiający ile MLN subskrybentów pozyskuje MrBeast w każdym miesiącu. W ciągu kilku ostatnich miesięcy pozyskuje ok. 8 MLN nowych subskrybentów każdego miesiąca. Jest to niesamowity wynik, warto zauważyć, że zdobycie 1 MLN subskrybentów zajęło całe 7 lat, a teraz zdobywa tyle w kilka dni. Warto się nad tym zastanowić gdy rozwijamy swoje projekty, że droga do eksponencjalnego wzrostu może być długa, ale na końcu się opłaci.

Wielokanałowa Strategia Sukcesu

MrBeast opracował wielokanałową strategię na YouTube, która przyniosła mu ogromny sukces:

  1. MrBeast (235 MLN): Główny kanał dla dużych koncepcji, 1-2 publikacje miesięcznie.
  2. Beast Reacts (32 MLN): Kanał umożliwiający oglądanie i reagowanie na różne formaty wideo lub inne treści.
  3. MrBeast Gaming (41.5 MLN): Wprowadzona na rynek w kwietniu 2020 r., aplikacja MrBeast umożliwia granie w gry wideo ze znajomymi, takimi jak Minecraft, GTA 5 i Among Us.
  4. MrBeast 2 (36.4 MLN): Wprowadzony na rynek w sierpniu 2020 r., filmy w stylu TikTok (w formacie pionowym, poniżej 1 minuty), w których MrBeast i jego przyjaciele robią różne fajne rzeczy.
  5. Beast Philanthropy (21.5 MLN ): Cały dochód (ze sprzedaży gadżetów, reklam, sponsoringu) przeznaczony jest na finansowanie banków żywności.

Ponadto MrBeast tłumaczy swoje treści na kanały obcojęzyczne, planując uruchomienie 30 kanałów w 10 najczęściej używanych językach na świecie.

Sekret Sukcesu - Hyper-Obsesja

Ale co czyni MrBeasta tak wyjątkowym? Nie chodzi tylko o charyzmę czy kreatywność, ale głównie o nadmierną obsesję. Jego skupienie się na jednym celu — zostaniu największym YouTuberem wszechczasów — pozwoliło w naturalny sposób wyłonić się innym cechom sukcesu. Dla niego najważniejszym miernikiem sukcesu jest czas oglądania, czyli ilość uwagi, jaką ludzie poświęcają na rozrywkę.

Nauka YouTube’a jak Matematyka

MrBeast przyrównał naukę tworzenia na Youtube do nauki matematyki. W jednym z odcinków podcastu Joe Rogana opowiedział, jak badał algorytm YouTube, łącząc się ze znajomymi przez Skype codziennie przez 1000 dni. Jego zrozumienie platformy osiągnęło niespotykany dotąd poziom precyzji.

Bezkompromisowość w Kwestii Jakości

Zasada bezkompromisowej jakości jest fundamentem filozofii MrBeasta w produkcji treści. Oznacza to, że każdy aspekt filmów, począwszy od produkcji, przez montaż, aż po koncepcję, musi spełniać najwyższe standardy. Nawet pomimo tej rygorystycznej polityki, MrBeast jest gotów zrezygnować z jednej czwartej z nakręconych filmów, jeśli nie spełniają one określonych kryteriów jakości. Ta nieugięta postawa ma na celu zapewnienie, że każda opublikowana treść jest perfekcyjna i satysfakcjonująca dla widzów, co przyczynia się do wyjątkowego charakteru i reputacji kanału MrBeasta na platformie YouTube.

Warto zaznaczyć, że od samego początku swojej kariery na YouTube, MrBeast wyróżnia się nie tylko jako twórca treści, ale także jako strategiczny przedsiębiorca. Jednym z kluczowych elementów jego sukcesu jest konsekwentne reinwestowanie wszystkich uzyskiwanych zysków z platformy z powrotem w produkcję nowych treści. To podejście stanowi nie tylko oznakę jego zaangażowania w doskonalenie jakości oferowanych materiałów, ale także strategicznego podejścia do budowy długoterminowej marki.

Decyzja o reinwestowaniu zysków z YouTube'a w kolejne treści odzwierciedla głębokie zrozumienie dynamiki tego środowiska. MrBeast zdaje sobie sprawę, że utrzymanie uwagi widzów wymaga stałego podnoszenia poprzeczki i dostarczania treści o wysokiej jakości. Dzięki reinwestowaniu zysków może nie tylko zwiększać produkcję, ale także inwestować w nowoczesny sprzęt, profesjonalnych współpracowników i unikalne koncepcje, co przekłada się na zauważalny wzrost jakości oraz atrakcyjność jego treści.

Rewolucyjny Model Biznesowy

W świecie twórców internetowych model biznesowy MrBeasta to prawdziwa rewolucja. Nie ogranicza się do tradycyjnych źródeł przychodów, takich jak umowy reklamowe czy sponsoringowe. MrBeast wprowadził na rynek nowe produkty, takie jak wirtualna sieć burgerów i marka żywności D2C o nazwie Feastables.

Podsumowanie

Podsumowując, „MrBeast” nie tylko podbił serca milionów widzów na całym świecie, ale także pokazał, że niekonwencjonalne metody rozwoju i modele biznesowe mogą prowadzić do ogromnego sukcesu. Jego historia to nie tylko historia największego YouTubera, ale także historia tego, jak superobsesja, nastawienie na jakość i innowacyjne podejście do biznesu zmieniły grę w świecie influencerów.

Kopiuj link

Oceń stronę

0 / 5 Ocena strony: 4.94 Liczba ocen: 16

Twoja ocena strony:

Link artykułu został skopiowany.

Masz Pytania?

Pogadajmy! Umów się na krótką konsultację, a nasz ekspert odpowie w ciągu 24h. Kliknij na poniższy przycisk i skorzystaj z formularza lub napisz bezpośrednio na:

menu
>