3 kwietnia 2024

Gdzie kupować linki w SEO?

Spis treści:

Autor: Tomasz Sipak
Czas czytania: 4 minuty
Kopiuj link

Linki w SEO to druga najważniejsza rzecz w pozycjonowaniu naszej strony zaraz po tworzeniu wartościowych treści.  Jest to szczególnie ważne, aby pozyskiwać wartościowe linki, które będą stale zwiększać wartość naszej strony w oczach Googla. Jeśli to możliwe to najlepiej byłoby pozyskać linki naturalnie, jednak w praktyce jest to bardzo trudne. Właśnie dlatego warto inwestować w linki w ramach strategii SEO i regularnie przeznaczać określony budżet na ich zakup.

Linki w SEO - dlaczego są ważne?

Linki od innych witryn internetowych stanowią ważny czynnik rankingowy dla wyszukiwarek. Linki zewnętrzne są jak wskazówki dla Google i innych wyszukiwarek, które potwierdzają wartość i autorytet strony internetowej. Im lepszy profil linków i więcej wysokiej jakości linków otrzymasz, tym większe szanse na lepsze pozycje strony w wynikach wyszukiwania. Dlatego ważne jest, aby inwestować w strategię linkowania. Pamiętaj, że jakość linków jest kluczowa, więc warto zwrócić uwagę na wiarygodność i autorytet witryn, z których pochodzą. 

Platformy do zakupu linków

Istnieją platformy, które pośredniczą w sprzedaży linków z wielu serwisów internetowych.  Te platformy oferują szeroki wybór linków z różnych witryn, które mogą wspomóc poprawę widoczności i pozycji w wynikach wyszukiwania. 

Poniżej dwie platformy, na których możemy dokonywać zakupu linków: 

  • Whitepress
  • Linkhouse

Platformy działają w taki sposób, że mamy tam listę serwisów, na których możemy wstawić publikacje sponsorowaną czyli, krótko mówiąc artykuł, który będzie linkował do Twojej strony internetowej. 

Inne źródła pozyskiwania linków

Innymi źródłami pozyskiwania linków są grupy na FB, na których często ludzie oferują się z konkretnymi linkami do zakupu i niekiedy można tam znaleźć całkiem niezłe oferty. Warto dodać się do wielu takich grup i regularnie obserwować posty z ofertami. 

Kolejnym źródłem może być bezpośredni kontakt z daną stroną internetową i zapytanie o cenę za publikację sponsorowaną. Te bardziej profesjonalne serwisy najczęściej mają zakładkę reklama gdzie jest kontakt do osoby zajmującej się treściami sponsorowanymi. Warto się z nimi skontaktować i zapytać o cenę publikacji sponsorowanej. 

Darmowe pozyskiwanie linków czyli outreach

Outreach, czyli pozyskiwanie linków poprzez nawiązywanie bezpośrednich kontaktów z innymi serwisami, to kolejna skuteczna metoda w budowaniu silnego profilu linkowego.  Istotne jest wyszukiwanie stron związanych z naszym obszarem działań i nawiązywanie z nimi wartościowych relacji. Możemy skontaktować się z danym serwisem telefoniczne lub mailowo i zaproponować współpracę. Najlepiej kiedy możemy zaproponować danej stronie określoną wartość. Przykładowo możemy zaproponować, że napiszemy na ich stronę artykuł lub serię branżowych artykułów, w zamian, że będziemy mogli podlinkować w nich naszą stronę. Może to być również współpraca na zasadzie wymiany artykułów i linków. W kwestii wymyślenia formy współpracy ogranicza nas jedynie kreatywność, najważniejsze w tym wszystkim jest oferowanie wartości dla innych serwisów. 

Jak przeanalizować link, który chcemy zakupić?

Przy zakupie linków SEO należy dokonywać analizy każdego potencjalnego linku, który chcemy kupić. Jeśli chodzi o analizę linków to różni specjaliści mają różne zdania co jest najważniejsze w kwestii oceny linków. Jednak są podstawowe rzeczy, na które patrzy większość takie jak DR domeny oraz ruch na stronie. Im większy DR oraz ruch na stronie to tym większa szansa, że link, który zakupimy będzie miał lepszy link juice  i poprawi widoczność Twojej strony. Oczywiście są jeszcze inne parametry takie jak tematyczność portalu, jakoś treści, które są publikowane, osadzenie treści na stronie itd. Jednak dla osób, które dopiero zaczynają w SEO najlepiej kierować się DR oraz ruchem. 

Czy linki SEO muszą być tematyczne?

Odpowiedź na to pytanie zależy od naszych celów i strategii SEO. W ogólnym sensie, linki tematyczne mają większą wartość dla naszego profilu linkowego. Polegają one na umieszczaniu linków na stronach powiązanych tematycznie z naszą branżą lub dziedziną działalności. Dzięki temu, linki te mogą przekazywać nie tylko wartość linkowania, ale również kontekstualną zgodność, co jest istotne dla algorytmów wyszukiwarek. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze jest możliwe uzyskanie wyłącznie linków tematycznych, zwłaszcza jeśli nasza branża jest specyficzna lub niszowa. W takim przypadku, warto stawiać na linki z witryn o wysokiej reputacji i wiarygodności. 

Podsumowanie

Podsumowując, w kontekście zakupu linków warto opracować spójną strategię SEO i regularnie przeznaczać określony budżet na tę formę promocji. Warto poszukiwać linków, które są trudniej dostępne dla konkurencji, co pozwoli nam budować unikalny profil linków. Dobrze również aktywnie nawiązywać kontakt z innymi serwisami, np. w celu wymiany artykułów lub innych form współpracy. Choć budowanie linków może być czasochłonnym procesem, efekty, jakie możemy osiągnąć, są zdecydowanie warte włożonego wysiłku, czasu i środków finansowych.

Autor: Tomasz Sipak
Kopiuj link

Oceń stronę

0 / 5 Ocena strony: 5 Liczba ocen: 8

Twoja ocena strony:

Link artykułu został skopiowany.

Masz Pytania?

Pogadajmy! Umów się na krótką konsultację, a nasz ekspert odpowie w ciągu 24h. Kliknij na poniższy przycisk i skorzystaj z formularza lub napisz bezpośrednio na:

menu
>