15 czerwca 2024

Integracja sklepu woocommerce z systemami ERP ( przykłady rozwiązań) + możliwe integracje

Spis treści:

Jeśli prowadzisz sklep na Woocommerce i zastanawisz się czy możliwe są integracje z systemami ERP to w tym artykule omówimy kwestie integracji. 

Systemy ERP czyli tzw. Enterprise Resource Planning to oprogramowania służące do zarządzania działaniami biznesowi i operacyjnymi w firmie. To system, który integruje wiele działów i posiada wiele modułów, które każde są odpowiedzialne za inne funkcje. Przykładowo mamy firmę produkcyjną, która chce zarządzać produkcja i sprzedażą w przedsiębiorstwie JUST IN TIME. Klient dokonuje zakupu na sklepie producent, a system przesyła zamówienie automatycznie bezpośrednio do działu produkcji. 

Automatyzacja sklepu Woocommerce z systemem ERP jest często kluczem do dobrej synchornizacji w firmie. Dzięki temu możemy dokonać integracji:

  • produkcji i zapatrzenia 
  • Sprzedaży i marketingu
  • Księgowości i finansów
  • Stanów magazynowych i logistyki 

Dzięki takiemu połączeniu utrzymanie przepływu w firmie staje się dużo prostsze, ponieważ system działa niejako jak jeden wielki firmowy integrator. 

Woocommerce - dobry sklep do integracji z ERP? 

Sklep internetowy postawiony na Woocommercie to jedno z najlepszych rozwiązań na rynku na posiadanie własnego sklepu. Zaletą jest przed wszystkim brak miesięcznych kosztów utrzymania i wysoko zaawansowany produkt z tysiącami integracji i rozwiązań do wdrożenia. Z doświadczenia wiemy, że wiele platform sklepowych jest bardzo ograniczonych i przy najmniejszych zmianach pojawiają się problemy. W przypadku Woocommerce jesteśmy w stanie wdrożyć wiele rozwiązań takich jak personalizowane, kupony, rozwiązania dla firm produkcyjnych, zbieranie opinii, social login i wiele więcej. Takie rozwiązania możliwe są do osiągnięcia poprzez dodatkowe wtyczki wordpress, które są opracowywane przez profesjonalne firmy od wielu lat. Z tego względu są bardziej zaawansowane niż dodatkowej funkcje w gotowych systemach. 

Zastanawiasz się jaki system ERP wybrać, aby dobrze łączył się ze sklepem? 

To jakiego systemu ERP powinna użyć Twoja firma w dużej  mierze zależy od potrzeb organizacji. Na runku dostępnych jest wiele systemów ERP, które różnią się funkcjonalnościami. Jeśli szukasz porady jaki system wybrać to napisz do nas.  Chętnie pomożemy w doborze systemu, możemy również postawić sklep e-commerce z gotowym podłączeniem do ERP. 

Integracja sklepu internetowego Woocommerce z Comarch ERP Optima

System Woocommerce umożliwia integrację z popularnym systemem Comarch ERP, który oferuje zaawansowane rozwiązania raportowania, synchronizacji oraz połączenia wszystkich działów w firmie. Oprogramowanie umożliwia między innymi zarządzanie klientami, analizę danych oraz obsługę sprzedaży, adaptując się do specyficznych potrzeb firmy i jej procesów biznesowych. Producent podaje, że jest najpopularniejszym rozwiązaniem ERP w Polsce, z którego korzysta 75 000 firm. 

Wszystkie funkcje systemu Comarch ERP można znaleźć pod tym linkiem: https://www.comarch.pl/erp/comarch-optima/

Integracja Woocommerce z systemem Streamsoft ERP

System Streamsoft ERP przeznaczony jest głównie dla branży produkcyjnej, ecommerce, usługowej oraz biur rachunkowych. System integruje procesy produkcyjne, obsługi zamówień ecommerce, ułatwia obsługę transakcji w handlu i usługach oraz pomaga biurom rachunkowym w obsłudze ich pocesów. 

Zintegrowanie Woocommerce z Subiekt GT 

Subiekt GT głównie służy do zarządzania sprzedażą i magazynem. Pozwala na wystawianie faktur, sprawdzanie stanów magazynowych oraz zarządzanie zamówieniami. 

Integracja Woocommerce z Enova365

System enova365 to zaawansowane oprogramowanie ERP stworzone przez firmę Soneta, przeznaczone do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem. Umożliwia zarządzanie finansami, księgowością, kadrami i płacami, sprzedażą, magazynem, produkcją oraz projektami. Oferuje również narzędzia do analizy danych, raportowania, e-commerce oraz automatyzacji procesów biznesowych. System jest elastyczny, skalowalny i dostępny w wersji desktopowej oraz w chmurze, co pozwala na pracę zdalną i dostęp do danych w czasie rzeczywistym.

Integracja Woocommerce z Subiekt Nexo pro ERP

Subiekt nexo PRO, opracowany przez InsERT, to zaawansowane rozwiązanie informatyczne dedykowane zarządzaniu procesami sprzedażowymi i magazynowymi. Umożliwiając pełną kontrolę nad fakturami, stanami magazynowymi oraz obsługą klientów, system jest idealnym narzędziem dla firm, które potrzebują elastyczności i skalowalności w dostosowaniu do swoich potrzeb. Integruje się również z innymi rozwiązaniami InsERT, zapewniając kompleksowe wsparcie w zarządzaniu finansami, księgowością oraz kadrami i płacami. Dostępny zarówno lokalnie, jak i w chmurze, umożliwia efektywną pracę zdalną i szybki dostęp do danych w czasie rzeczywistym.

Autor: Tomasz Sipak
Kopiuj link

Oceń stronę

0 / 5 Ocena strony: 5 Liczba ocen: 12

Twoja ocena strony:

Dołącz do dyskusji

Link artykułu został skopiowany.

Chcesz stworzyć nową stronę internetową lub sklep? 

Skontaktuj się z nami i zrealizuj swoje marzenia o profesjonalnej i funkcjonalnej stronie lub sklepie! Nasz zespół ekspertów pomoże Ci na każdym etapie projektu. 

Napisz na nasz adres email: hello@hastastudio.com lub zadzwoń:

menu
>