7 marca 2024

Jak dodać konto e-mail na iPhone (razem z imap i smtp)

Spis treści:

Autor: Tomasz Sipak
Czas czytania: 2 minuty
Kopiuj link

Jedną z podstawowych funkcji, którą możemy skonfigurować na naszym iPhone'ie, jest e-mail. W tym artykule przedstawimy Ci prosty przewodnik krok po kroku, jak dodać konto e-mail na iPhone.

Krok 1: Otwórz ustawienia

Rozpocznij proces, otwierając aplikację "Ustawienia" na ekranie głównym Twojego iPhone'a. Zazwyczaj znajduje się ona na ekranie głównym, a jej ikona to szary zębatka.

Krok 2: Przewiń i wybierz "Mail"

W sekcji "Ustawienia" przewiń ekran w dół, aż znajdziesz opcję o nazwie "Mail". Wybierz ją, aby przejść do ustawień poczty.

Krok 3: Dodaj konto e-mail

W sekcji "Konta" znajdziesz opcję “Konto, a następnie” "Dodaj konto". Kliknij na nią, aby rozpocząć proces dodawania nowego konta e-mail.

Krok 4: Wybierz dostawcę poczty

Po kliknięciu "Dodaj konto" pojawi się lista różnych dostawców poczty elektronicznej, takich jak iCloud, Google, Yahoo, itp. Wybierz dostawcę, z którego chcesz dodać konto. My wybraliśmy dostawcę innego niż Ci dostępni na liście: 

Krok 5: Wprowadź dane konta

Wprowadź swoje dane logowania do konta e-mail, takie jak adres e-mail, hasło i inne niezbędne informacje. Upewnij się, że podajesz poprawne dane, aby uniknąć problemów z połączeniem.

Krok 6: Skonfiguruj ustawienia konta

Po wprowadzeniu danych, iPhone automatycznie spróbuje skonfigurować ustawienia konta e-mail. W przypadku niektórych dostawców, może być konieczne ręczne dostosowanie ustawień serwera pocztowego. Sprawdź, czy wszystkie informacje są poprawne.

Ręczne dostosowanie ustawień serwera: 

Pole Incoming mail server: 

Host name: imap. + nazwa hostingu razem z końcówką com lub pl ( znajdziesz ja na swoim hostingu lub możesz spróbować wpisać imap. + nazwa hostingu z pl lub com na końcu

Username: Tutaj wpisz swój adres mailowy

Password: Tutaj wpisz swoje hasło do maila 

Pole Outgoing mail server: 

Host name: smtp. + nazwa hostingu razem z końcówką com lub pl ( znajdziesz ja na swoim hostingu lub możesz spróbować wpisać smtp. + nazwa hostingu z pl lub com na końcu

Username: Tutaj wpisz swój adres mailowy

Password: Tutaj wpisz swoje hasło do maila 

Krok 7: Wybierz opcje synchronizacji

Podczas konfiguracji konta e-mail będziesz miał możliwość wyboru, które elementy chcesz synchronizować, takie jak wiadomości e-mail, kontakty, kalendarze itp. Wybierz odpowiednie opcje zgodnie z Twoimi preferencjami.

Krok 8: Zakończ proces

Po skonfigurowaniu wszystkich ustawień kliknij "Zapisz" lub "Gotowe", aby zakończyć proces dodawania konta e-mail. Teraz Twoje konto e-mail jest skonfigurowane i gotowe do użycia na Twoim iPhone'ie.

Autor: Tomasz Sipak
Kopiuj link

Oceń stronę

0 / 5 Ocena strony: 5 Liczba ocen: 11

Twoja ocena strony:

Link artykułu został skopiowany.

Masz Pytania?

Pogadajmy! Umów się na krótką konsultację, a nasz ekspert odpowie w ciągu 24h. Kliknij na poniższy przycisk i skorzystaj z formularza lub napisz bezpośrednio na:

menu
>