19 maja 2024

Jak sprawdzić współrzędne geograficzne w Google Maps | Koordynaty w Mapach Google

Spis treści:

Czas czytania: 2 minuty
Kopiuj link

Chcesz sprawdzić współrzędne geograficzne konkretnej lokalizacji w Google Maps? W tym poradniku omówimy najszybszy sposób w jaki możesz skopiować współrzędne GPS wybranego miejsca: szerokość i długość geograficzną w mapach Google.

Współrzędne geograficzne w Google Maps, jak je sprawdzić krok po kroku w przeglądarce?

Zaczniemy od otworzenia Google maps w przeglądarce: https://www.google.pl/maps/.

Następnie musimy kliknąć w pole wyszukiwania w lewym górnym rogu i wpisać dane punktu (dane firmy lub adres), którego współrzędne chcemy poznać. W naszym przypadku wyszukaliśmy adres naszej firmy.

Teraz klikamy prawym przyciskiem myszy na czerwoną pinezkę, która zaznacza dane miejsce. 

Widzimy, że na samej górze wyświetlają się współrzędne geograficzne naszego miejsca w formacie dziesiętnym. Wystarczy, że klikniemy, a informacje o współrzędnych zostaną skopiowane do schowka. 

Możemy również sprawdzić informacje na temat dowolnego miejsca. Wystarczy, że klikniemy w odpowiednią przestrzeń lewym przyciskiem myszy, a na dole ekranu wyświetli się okienko z dokładnymi współrzędnymi.

Jak sprawdzić współrzędne w Mapach Google na telefonie z system IOS lub Android?

Wchodzimy w aplikację mapy Google, a następnie w polu wyszukiwania na samej górze wpisujemy adres lub nazwę firmy, których długość i szerokość geograficzną chcemy sprawdzić. Możemy również przytrzymać palec na miejscu, które nas interesuje. Po chwili pojawi się pinezka i będziemy mogli sprawdzić współrzędne. 

Po wyszukaniu musimy zjechać na sam dół okna do sekcji z szerokością i długością geograficzną. Na urządzeniach mobilnych z systemem android współrzędne wyświetlają się w polu wyszukiwania na górze. Wystarczy przytrzymać przez chwilę palec w wybranym miejscu.

Podsumowanie sprawdzenia współrzędnych lokalizacji danego miejsca w Google

Sprawdzenie dokładnych koordynatów lokalizacji, dzięki funkcji Google Maps jest bardzo proste. Do wyświetlenia współrzędnych możemy użyć komputera lub telefonu. W oknie wyszukiwania Google Maps możesz również wpisać współrzędne, aby odkryć punkt znajdujący pod tymi danymi.

Kopiuj link

Oceń stronę

0 / 5 Ocena strony: 5 Liczba ocen: 1

Twoja ocena strony:

Link artykułu został skopiowany.

Masz Pytania?

Pogadajmy! Umów się na krótką konsultację, a nasz ekspert odpowie w ciągu 24h. Kliknij na poniższy przycisk i skorzystaj z formularza lub napisz bezpośrednio na:

menu
>