29 kwietnia 2024

Jak zmienić wygląd maili w Woocommerce? Poradnik WordPress | Darmowa wtyczka

Spis treści:

Autor: Tomasz Sipak
Czas czytania: 2 minuty
Kopiuj link

Gdy mamy już swój sklep na woocommerce i zaczynają pojawiać się klienci to ważne, aby wszystkie wiadomości pozakupowe i generalnie wszystkie wysyłane z poziomu sklepu były ładnie zaprojektowane i obrandowane naszym logiem i kolorystyką. To buduje zupełnie inny odbiór naszej marki w oczach klienta. Z tego względy ważne jest, aby zmienić ustawienia w naszym sklepie woocommerce i spersonalizować wiadomości, które wyświetlają się przykładowo przy nowym zamówieniu. 

Jest wiele wtyczek, aby spersonalizować wiadomości e-mail na woocommerce, my wybraliśmy opcję najłatwiejszą, którą sami wdrażamy do swoich klientów. Nie ma potrzeby znajomości kodu html, aby edytować szablony wiadomości. Aby zmienić domyślne szablony wystarczy przejść do wtyczki i kliknąć lub przeciągnąć odpowiedni element. 

Wtyczka Yay Mail Woocommerce email customizer

Wtyczka Yay Mail w darmowej wersji umożliwia personalizacje wiadomości email woocommerce. Możemy łatwo edytować wszystkie szablony maili za pomocą funkcji przeciągnij i upuść. Umożliwia zmianę dla wszystkich statusów maili w tym: zamówienie w trakcie realizacji, status zamówienia, zamówienie zwrócone, nieudane zamówienie, nowe zamówienie, zamówienie wstrzymane itd. Wtyczka wp ma bardzo dużo innych funkcji, które również są ciekawą opcją dla sklepu internetowego. 

Poradnik krok po kroku 

1. Pierwszym krokiem jest zainstalowanie wtyczki YayMail WooCommerce

2. Następnie znajdujemy wtyczkę pod nazwą Yaycommerce i dalej klikamy w YayMail, aby edytować powiadomienia sklepu

3. Kolejno wyświetli nam się customizer, w którym mamy podgląd szablonów e-mail i możemy dostosowywać wszystko do własnych potrzeb

4. W lewym górnym rogu możemy wybrać, który typ maila chcemy edytować. W tym przypadku edytujemy szablon maila "nowe zamówienie"

5. Teraz, aby edytować poszczególne elementy maila wystarczy kliknąć na obszar, który chcemy zmienić. Po kliknięciu w bocznym pasku możemy ustawić kolor tła, wstawić logo, zmienić czcionkę, nagłówek itd. 

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat dostosowywania poczty e-mail woocommerce? Skontaktuj się z nami lub sprawdź inne nasze poradniki. 

Autor: Tomasz Sipak
Kopiuj link

Oceń stronę

0 / 5 Ocena strony: 5 Liczba ocen: 18

Twoja ocena strony:

Link artykułu został skopiowany.

Masz Pytania?

Pogadajmy! Umów się na krótką konsultację, a nasz ekspert odpowie w ciągu 24h. Kliknij na poniższy przycisk i skorzystaj z formularza lub napisz bezpośrednio na:

menu
>