13 czerwca 2024

Pozycjonowanie stron seo Niemcy - wyświetlaj się w niemieckim google | Pozycjonowanie Niemcy

Spis treści:

Spora część Polskiego eksportu trafia do naszego największego sąsiada czyli Niemiec. PKB tego kraju za 2022 r to 4,082 tryliarda USD co czyni Niemcy jednym z najbogatszych Państw świata. Z tego względu warto rozważyć pozycjonowanie swojej strony internetowej w Niemczech. Rynek Niemiecki jest bardzo chłonny na Polskie produkty i usługi-e względu na to, że wciąż pozostajemy dużo tańszych krajem z niższymi kosztami pracowniczymi. 

Problem jednak pojawia się z pozyskiwaniem klientów z tego rynku. Widoczność w wyszukiwarce google może znacząco zwiększyć nasz marketing i co miesiąc pozyskiwać nam niemieckich odbiorców.

Jak to zrobić? Zapraszamy do lektury ! 

Ile kosztuje pozycjonowanie w Niemczech

Jeśli chcemy pozycjonować nasz biznes w wyszukiwarce musimy zaplanować działania SEO takie jak tworzenie tworzenie wartościowych treści blogowych oraz kupowanie linków. Koszt zakupu linku to ok. 30-150 EURO od publikacji -cena w głównej mierze będzie uzależniona od parametrów danego strony, na której kupimy link. Tworzenie treści możemy robić po własnej stronie w języku Polskim, następnie wtyczka, którą wdrożymy automatycznie tłumaczy treści na język Niemiecki. Treści są końcowo poprawiane przez profesjonalnego copywritera w Niemczech, który dokona optymalizacji publikacji pod kątem SEO. 

Początkowy koszt w jakim można pozycjonować stronę na rynek Niemiecki to właściwie inwestycja w stronę internetową z tłumaczeniem na język Niemiecki (koszt: od 3000 do 6000 zł ) oraz zakup linków( 100-200 EURO / miesięcznie na początek). Tworzenie artykułów mogą Państwo pozostawić w swoim zakresie uwzględniając automatyczne tłumaczenie. 

CASE STUDY: 

Obsługujemy klienta, który działa w branży logistycznej na rynku europejskim. Klient w każdym miesiącu tworzy kilkanaście publikacji w języku Polskim, które publikuje na blogu firmowym. Treści są tłumaczone automatycznie na kilka europejskich języków. W międzyczasie dodatkowo klient inwestuje w zakup linków ok. 1000 zł miesięcznie. Po roku od rozpoczęcia naszej współpracy klient otrzymuje miesięcznie od kilku do kilkunastu zapytać z zagranicy.  

Tego typu działania mogą w wielu branżach na początku wystarczyć - im większy budżet to tym więcej można zdziałać, w krótkim czasie. 

Stworzenie strony internetowej w języku Niemieckim

Aby to zrobić najefektywniej na początku najlepiej postawić stronę w języki Polskim na nasz lokalny rynek, a następnie dodać wtyczki, które automatycznie i w bardzo dobry sposób zaawansowanym tłumaczem AI przetłumaczą naszą stronę. Kiedy treści będą już przetłumaczone na język niemiecki to zaczną się indeksować w tym języku - czyli krótko mówiąc pojawią się w niemieckim Googlu. W kolejnej fazie można zatrudnić na kilka godzin pracy osobę znającą Niemiecki, która wyłapie ewentualne błędy, tak aby można było je poprawić. To kluczowy punkt do dobrej pozycji w SEO na w Niemczech

Stworzenie strony internetowej z wersją językową po Niemiecku i ponad 50 innymi językami możesz zlecić u nas. 

Tworzenie odpowiedniego contentu / treści pod SEO

Nasze treści, które tworzymy na stronę czyli artykuły czy zwykła treść na muszą być dobrze zoptymalizowane pod kątem SEO tak, aby zawierały jak najwięcej słów kluczowych. Algorytm Google po przeanalizowaniu tekstu oceania jego merytoryczność i jakość tak, aby według danego schematu umieścić go na danej pozycji. Do tworzenia treści pod kątem SEO używane są specjalne programy- my osobiście korzystamy z programu Neuron writer. Strona do dobrego pozycjonowania będzie potrzebowała optymalizacji strony (optymalizacja nagłówków, struktury itd.) , aby mogła osiągać wyższe pozycje. Oczywiście pozycja również zależy od wielu innym czynników, które poruszyliśmy w tym artykule. 

Zakup linków, a pozycjonowanie stron w Niemczech

Kluczową rzeczą w pozycjonowaniu naszej strony na Niemcy jest link building czyli pozyskiwanie linków z innych stron. Może odbywać się na zasadach współpracy, że dany portal umieści publikację z linkiem do naszej strony - jednak to się rzadko zdarza. Najczęściej taki link będziemy musieli zakupić. Linki dostępne na rynku są w różnych cenach- cena głównie zależy do siły domeny. Słaba domena może kosztować 10 EURO natomiast te z bardzo wysokim wynikiem mogą kosztować nawet 2000-3000 EURO. Na początku jednak dobrze skupić się na budżecie wynoszącym ok. 1000 zł / msc i w miarę upływu czasu zwiększać go. W tej cenie będzie można już dokonać zakupu linków, które pomogą naszej witrynie. 

Konkurencja na Niemieckim rynku i trudność fraz

To w jakim tempie nasze działania SEO przyniosą efekt, w głównej mierze zależeć będzie od budżetu jaki chcemy przeznaczyć oraz od konkurencyjności i specyfiki rynku. Są rynki, na których wystarczy postawić stronę w języku niemieckim i wyświetlimy się na 3 pozycji- to dotyczy rynków z małą konkurencją np. latarki do platform wiertniczych ( tak taki rynek istnieje) , a są rynki, na których tylko wielomiesięczna praca może przynieść efekty. 

Chciałbyś rozpocząć pozycjonowanie na Niemcy? 

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biznes i chciałbyś, aby Twoja firma znalazła się w Niemieckich wynikach wyszukiwania google.de to napisz do nas, a przygotujemy ofertę i opracujemy strategie na pozycjonowanie w google de! Jako jedyni na rynku doradzamy klientowi w taki sposób, aby udało mu się zdobyć pozycje w Niemieckim google jak najniższym kosztem. Przy okazji pozycjonowania na Niemcy możemy również rozwijać Twoją firmę na innych europejskich bądź światowych rynkach. Również zajmujemy się reklamami google ads na zagraniczne rynki.  Zgłoś się do nas po więcej szczegółów! 

Autor: Tomasz Sipak
Kopiuj link

Oceń stronę

0 / 5 Ocena strony: 5 Liczba ocen: 11

Twoja ocena strony:

Dołącz do dyskusji

Link artykułu został skopiowany.

Chcesz stworzyć nową stronę internetową lub sklep? 

Skontaktuj się z nami i zrealizuj swoje marzenia o profesjonalnej i funkcjonalnej stronie lub sklepie! Nasz zespół ekspertów pomoże Ci na każdym etapie projektu. 

Napisz na nasz adres email: hello@hastastudio.com lub zadzwoń:

menu
>